If you can not read this email in Persian, please click here.

 


خبرنامه شرکت روند تازه - معرفی سرویس های ایران


به بیست و سومین خبرنامه شرکت روند تازه خوش آمدید. این شماره از خبرنامه را به معرفی سرویس های ایران اختصاص داده ایم.

تاریخچه سرویس های ایران
روند تازه فعالیت خود را از حدود 12 سال پیش با سرویس های مستقر در کشور کانادا آغاز کرد، ولیکن از حدود 6 سال پیش و با ابراز تمایل بعضی از مشتریان دولتی و نیمه خصوصی برای استفاده از میزبانی در داخل ایران، روند تازه سرویس های خود در ایران را نیز راه اندازی کرد.از حدود یکسال پیش دیتا سنتر اختصاصی روند تازه در قلب اداری تهران افتتاح شد.

دیتا سنتر

دیتا سنتر روند تازه در قلب اداری تهران واقع شده است. دیتا سنتر از طریق 12 Core فیبر نوری به شبکه فیبر نوری ایران متصل است، ضمن اینکه ارتباطات پشتیبان بیسیم نیز از فراز دکل دیتاسنتر به مراکز مختلف متصل هستند. دیتاسنتر دارای سیستم های پیشرفته برق اضطراری (UPS)و دیزل ژنراتور می باشد که به صورت بلاوقفه حداقل تا 48 ساعت کلیه سیستم های رایانه ای و تهویه ای را خارج از شبکه برق تهران برقرار نگاه می دارد. در فاز 1، دیتا سنتر با ظرفیت 600U راه اندازی شده است در فازهای 2 و3 تا 4000 U قابل افزایش است.

امنیت فیزیکی دیتا سنتر
در ساخت ساختمان و راه اندازی دیتاسنتر، مقوله امنیت در اولویت بوده است. سیستم های مدرن پایش محیطی به صورت Dual در نظر گرفته شده است. تردد به دیتا سنتر فقط با استفاده از سنسور اثر انگشت امکانپذیر می باشد. کلیه ترددها توسط 2 سیستم کاملا مستقل دوربین های مدار بسته پیشرفته پایش و ثبت می شود. درها مجهز به سنسور مخصوص کنترل وضعیت می باشد و با سیستم دوربین های مدار بسته مجتمع شده است. همچنین سیستم های پایش دما، رطوبت، دود، نشتی آب و ... هر گونه واقعه غیر عادی را فورا به روش های مختلف اعلان می کنند.

کنترل عملکرد شبکه
با استفاده از استاندارد SNMP ، تمام تجهیزات اعم از مسیریاب ها، سویچ ها، سیستم های UPS و کلیه سرورها، همینطور برق ، عوامل محیطی، موقعیت ژنراتورها و اتصالات شبکه به صورت 24 ساعته مانیتور و کنترل می شوند. سیستم های مانیتورینگ اختصاصی شرکت روند تازه، به صورت همزمان کلیه تجهیزات و سرورهای روند تازه را در تمام نقاط دنیا به صورت مجتمع پایش می کنند

تجهیزات
در تجهیز دیتا سنتر، از برترین برندهای معتبر دنیا استفاده شده است. در تجهیزات Passive ، سیستم های پایش محیطی و توزیع برق از برند APC استفاده شده است و در تجهیزات Active انحصارا از برندهای CISCO، Fortigate، DELLو HP استفاده می شود.

سرویس ها

در ارائه سرویس های ایران، تلاش شده است تا همان استانداردهای سخت و نرم افزاری سرویس های کانادا رعایت شود. حتی سیستم های عامل و نرم افزارهای ارائه شده نیز همگی دارای Licence می باشند و این تفاوت عمده روند تازه با سایر سرویس دهندگان ایرانی می باشد. از طرف دیگر با توجه به قرار گرفتن سرویس ها در شبکه فیبر نوری ایران، تاخیر packet های دیتا به کمترین حد خود (در مقایسه با سرویس های خارج از ایران) می رسد و فیترینگ و اعمال محدودیت های مقطعی در اینترنت ایران اختلالی در این سرویس های ایجاد نمی کند.

سرورهای اختصاصی
برای ارائه سرورهای اختصاصی در ایران، انحصارا از برند HP استفاده می شود و انواع سرورهای DL120- DL160-DL360-DL380 با امکانات و مشخصات سفارشی ارائه می شود. کلیه سرورها در سیستم مانیتورینگ مرکزی روند تازه هر 5 دقیقه یکبار کنترل می شوند. همچنین هر سرور از سویچ انحصاری برق استفاده می کند که توسط خود مشترک از طریق اینترنت قابل کنترل می باشد. امکاناتی همچون فایروال اختصاصی و KVM Over IP اختصاصی نیز قابل ارائه است.
جهت اطلاع بیشتر می توانید به سایت شرکت http://ouriran.com/farsi/dedicated_iran.cfmمراجعه فرمایید.

میزبانی وب
سرویس های میزبانی وب ایران به نام رشته کوهها و قلل کشور عزیزمان نامگذاری شده است و با همان کیفیت و استانداردهای میزبانی کانادا و با استفاده از نرم افزارهای Original ارائه می شود. در حال حاضر صدها سایت از این سرویس روند تازه استفاده می کنند.
جهت اطلاع بیشتر می توانید به سایت شرکت http://ouriran.com/farsi/iran_hosting.cfmمراجعه فرمایید.

میزبانی سرور (Colocation)
اگر شما سروری دارید که می خواهید در اینترنت به سرویس دهی بپردازد، می توانید سرور خود را در دیتاسنتر روند تازه قرار دهید تا از مزایای استفاده از یک دیتا سنتر بهره مند شوید. تامین برق بدون وقفه، تهویه، شبکه را ما انجام می دهیم و مدیریت سرور را خودتان انجام خواهید داد. ضمن اینکه امکان دسترسی فیزیکی به سرور را نیز خواهید داشت.
جهت اطلاع بیشتر می توانید به سایت شرکت http://ouriran.com/farsi/datacenter.cfmمراجعه فرمایید.

سرورهای مجازی اختصاصی (VPS)
سرورهای مجازی از اختصاص بخشی از امکانات سخت افزاری یک سرور به یک سیستم عامل انحصاری که برای هر مشترک به صورت جداگانه راه اندازی می شود، بوجود می آید. شرکت روند تازه برای این امر از معتبرترین نرم افزار مجازی سازی به نام Vm Ware Esxi استفاده می کند. در حقیقت حدود سخت افزاری توسط این سیستم تخصیص داده می شود و حدود نرم افزاری کاملا مجزا است. در حقیقت سرور مجازی یک سرور حقیقی در مقیاس کوچکتر است و تمامی امکانات یک سرور اختصاصی را دارد. برای برقراری امنیت بیشتر، شرکت روند تازه شبکه هر یک از سرورهای اختصاصی و یا مجازی را در یک subnet و VLAN مجزا قرار می دهد تا هیچیک از کاربران امکان دسترسی به اطلاعات یکدیگر را نداشته باشند.
روند تازه برای دستگاه های مادر سرور مجازی که اصطلاحا Host VPS نامیده می شوند، از سرورهای DL360 , DL380 برند HP با هارد دیسک های SAS 6G استفاده می کند تا کیفیت سرویس به نهایت ممکن برسد. همچنین تعداد VPS های روی هرHost VPS کاملا محدود می باشد تا کارآیی سیستم افت نکند.
جهت اطلاع بیشتر می توانید به سایت شرکت http://ouriran.com/farsi/iran-vps-windows.cfmمراجعه فرمایید.

سرویس های خاص
یکی از سرویس های ویژه روند تازه، امکان توزیع ترافیک سایت های پرترافیک با توجه به حوزه جغرافیایی مخاطب است. با استفاده از این سرویس، ترافیک بازدید کننده خارج کشور به سمت سرورهای کانادا و کاربران داخل کشور به سرورهای ایران هدایت می شود. از طرف دیگر در صورت بروز هرگونه اختلال یا محدودیت در ارتباط کاربران ایرانی با اینترنت ، اختلالی در سرویس ها بوجود نخواهد آمد.

کلام آخر
بیشتر مشترکین روند تازه از سرویس های ما در کانادا استفاده می کنند. در این خبرنامه تلاش کردیم تا شما را با سرویس های روند تازه در ایران آشنا سازیم. امیدواریم که با ارائه این سرویس ها بتوانیم رضایت بیشتر مشترکین محترم را جلب کنیم.





Our email messages are intended to keep you informed of new services as they become available. As the subscriber of Ouriran we need to send this this email to keep you updated about our system. If you do not wish to review future emails, you may unsubscribe from this list.