If you can not read this email in Persian, please click here.

 

شماره 9 - 2004

پیشگفتار

 با سلامي گرم به شما دوستان و همكاران. در ماه گذشته ما حضور بسيار موفقي را در نمايشگاه كيتكس كيش داشتيم . اين فرصتي را به ما داد تا سرويس هاي جديدمان را به بسياري از مديران و متخصصين شركت هاي دولتي و خصوصي عرضه كنيم و خوشبختانه استقبال بسيار خوبي به عمل آمد . در اينجا از همه همكاراني كه به بازديد از غرفه ما آمدند تشكر و قدرداني ميكنيم .

همچنين از شروع اين ماه تمام مشتريان ميزباني جديد، بر روي سرورهاي Windows 2003 ميزباني ميشوند ، براي مشتركين قبلي ما برنامه ارتقا سرور ها را داريم كه برنامه آن به اطلاع شما خواهيم رساند. با اين حال مشتركين قبلي در صورت تمايل قادر به تعويض سريع سرور خود به Windows 2003 را دارند ميتوانند با گروه فني تماس گرفته تا ترتيب آن داده شود.

 

معرفی امکانات  Ouriran  و پرسش  متداول
 •  
 • جدیدترین اخبار کامپیوتری کانادا و ایران
 •  
 • سرويس هاي ويژه
 •  
 •  

  معرفی امکانات

  سرويس  شبکه بنرهاي ايرانی
   

  يكي از سرويسهاي جانبي كه بيشتر براي مشتريان Ouriran  در نظر گرفته شده امكان عضويت ويژه در IranBannerNetwork.com   ميباشد.  به اين شكل كه مشتركيني كه هوست خود را از شركت Ouriran گرفته باشند ميتوانند با نسبت ويژه 1 به 1 به  در IranBannerNetwork  تبليغ كنند. اين يعني براي هر نمايش بنر از شما ما يك بار بنر شما را نمايش ميدهيم. اگر تا امروز عضو IranBannerNetwork نبوديد، چه فرصتي بهتر از اين  براي معرفي سايت خود ؟
   

  اخبار

  بلیط هواپیمای الکترونیکی تا 2007

  مدیر یاتا (انجمن حمل و نقل هوایی) میگوید که تا سال 2007 صنعت هوایی میتواند با امکان جدیدی که در اختیار آن قرار میگیرد از سیستم صدور بلیط هواپیمای بدون کاغذ و صرفا الکترونیکی استفاده کند. اینکار صرفه جویی معادل 9 دلار امریکا برای هر بلیط کاغذی در بر خواهد داشت که سالانه رقمی معادل 3 میلیون دلار صرفه جویی در بردارد. انجام اینکار میتواند در رابطه با هزینهای مستقیم معادل 3 بیلیون دلار صرفه جویی در پی داشته باشد.

   

  مايكروسافت، اپل را براي تكميل EMEA تحت فشار قرار داد

  از وقتي كه آقاي كريس پاركر به عنوان مدير امور حقوقي و قانوني شركت مايكروسافت به اين شركت پيوسته، شركت اپل مشاور اصلي خود را از دست داده است.
  به گزارش بخش خبر سايت IRITN.com، به نقل ازLawyer.com، انتصاب آقاي پاركر، پست خالي اي را كه بعد از دگرگوني مايكروسافت بال متصدي باقي مانده بود را پر كرد.
  اواخر سال گذشته خانم Yvonne Mcleen، بنا به دلايل شخصي شركت را ترك كرد و از آن پس وظيفه اش به عنوان رئيس تيم چهار نفره وكلاي Uk و براي نزيكتر كردن اداره هاي امور حقوقي و قانوني، توسعه يافت.
  استخدام آقاي پاركر فرآيند واگذاري مسئوليت به تيم هاي اروپايي، خاورميانه اي و آفريقايي ( EMEA )، مايكروسافت را در پاريس كه مهمترين حوزه قضايي آن است، تكميل كرد.
  سال گذشته خانم Dorathee Belz، مشاور عمومي سابق شركت Kirsch Media از كشور آلمان به مايكروسافت پيوست و آقاي Thaima Samman به عنوان مدير حقوقي و قانوني شركت از فرانسه به شركت مايكروسافت پيوست.
   

  سمپرون، جدید از AMD

  AMD در نیمه دوم سال جاری میلادی سمپرون (Sempron) را عرضه میکند، 999 دلار برای نمونه های لپ تاپ و 549 دلار برای کامپیوترهای دسک تاپ. AMD درباره این نمونه جدید اطلاعات فنی ارائه نکرده است.

   

  این ویروس، دستی پخش شد!

  به گزارش رجیستر، هکرها با استفاده از برنامه های ارسال اسپم توانستند نسبت به توزیع یک ویروس تروای جدید به تعداد هزاران نمونه اقدام کنند. فقط شرکت ضد اسپم "مسیج لب" به تنهایی طی 24 ساعت بیش از 4000 نمونه از تروای جدید Demonize-T دریافت کرده است. این ویروس یک تروای چند مرحله ای است که میتواند با کمک یک آبجکت expliot در IE اقدام به برداشت و اجرای یک اسکریپت ویژوال بیسیک از یک وب سایت نماید. سپس این تروا یک فایل اجرایی درست میکند که اقدام به برداشت یک برنامه مخرب از همان وب سایت میکند. سپس اسپمرها از این کامپیوتر آلوده جدید بعنوان پایگاهی برای ارسال اسپمهای جدید استفاده میکنند.

   

  ویروس جدید و نقطه ضعف قدیمی ویندوز

  پی سی ورلد گزارش داد که شرکتهای ضد ویروس اخطار داده اند که یک ویروس (کرم) جدید، ویندوزهای بدون Patch را هدف قرار داده است. این کرم جدید بنام Plexus و یا Explet.A شناخته میشود که اولین بار روز چهارشنبه شناسایی شد. این کرم از همان نقاط ضعفی در ویندوز برای حمله سود میجوید که دو ویروس Sasser و Blaster استفاده کردند. هر دو شرکت ضد ویروس سیمانتک و مک آفی اعتقاد دارند که این ویروس در رده پرخطر قرار ندارد اما هر دو آنها ضد ویروسهای خود را برای مقابله با این ویروس تجهیز کرده اند.

   

  نمونه جدید ویروس Korgo.F

  سیمانتک، عرضه کننده برنامه های ضد ویروس درباره یک نمونه جدید ویروس کارگو بنام Korgo.F که به برنامه های ویندوز حمله میکند هشدار داد.

  این ویروس قبلا در ماه آپریل از طرف سیمانتک در رده کم خطر قرار گرفته بود که از نقطه ضعفی در ویندوز استفاده کرده و خود را تکثیر میکند. این خبر اضافه میکند که ویندوزهای 2000 و XP فاقد Patch های حفاظتی در مقابل این ویروس آسیب پذیر هستند. این ویروس هم اینک در رده پرخطر جای گرفته است. برنامه پاک کن این ویروس را میتوانید از سایت سیمانتک بردارید.

   

  Rugrat، اولین ویروس 64 بیتی

  شرکت سیمانتک اعلام کرد که اولین ویروسی را که به سیستمهای ویندوز 64 بیتی حمله میکند شناسایی کرده است. این ویروس W64.Rugrat.3344 نام دارد.

  این ویروس که عملکردی کرم گونه دارد ظاهرا توسط کسی نوشته شده که تمایل دارد تا نقاط ضعف سیستمهای جدید را نشان دهد. این شرکت امنیتی اعلام کرده که این ویروس به درجه انتشار خطرناک نرسیده است.

  ویروس Rugrat میتواند به فایلهای ویندوزهای 64 بیتی حمله کند و اثری روی فایلهای 32 بیتی ندارد و اصلا روی ویندوزهای 32 بیتی اجرا نمیشود. چون ویندوزهای 64 بیتی هنوز مصرف زیادی ندارند، سیمانتک میگوید که این ویروس هم خطر چندانی محسوب نمیشود.

  انتظار آنست که بازارهای 64 بیتی ها به سرعت رشد کند و تا آخر سال میلادی آتی، اغلب چیپهای اینتل و AMD از نوع 64 بیتی خواهند بود.

  در این بین مایکروسافت هم در این ماه از سازندگان سخت افزار خواست تا شروع به نگارش درایورهای 64 بیتی برای نرم افزارهایشان کنند. مهمترین مشخصه برنامه های 64 بیتی، گذر از سد حافظه 4 گیگابایتی سیستمهای 32 بیتی است.

   

  دستگیری نوجوان مظنون به ویروس نویسی در کانادا

  پلیس فدرال کانادا (RCMP) اقدام به دستگیری یک نوجوان 16 ساله به اتهام نوشتن و انتشار ویروس کرد. این ویروس میتواند کامپیوترها را تبدیل به ارتشی از کامپیوترهای زامبی برای تولید و انتشار اسپم نماید.

  این نوجوان 16 ساله که اهل شهر می سی ساگا استان انتاریو کاناداست با چندین مورد اتهام روبروست که بهره برداری از دیتا و استفاده نابجا زا کامپیوترها از جمله آنهاست.

  واحد جنائی تکنولوژی مجتمع پلیس کانادا اعلام کرد که این دستگیری بخاطر انتشار ویروسی به نام Randex است. ویروس Randex و خانواده آن حاوی لیستی از اسم رمزهای معمول هستند که برای هک کردن سیستمهای بر پایه ویندوز مایکروسافت طراحی شده است. این ویروس (کرم) از طریق IRC و شبکه های اشتراک قایل مانند Kazaa و LimeWire منتشر میشود. وقتی کامپیوتری به Randex آلوده شد، آن سیستم میتواند توسط اسپمرها کنترل شود.

   

   

     

   

   

  سرویسهاي ویژه

  براي تشويق بيشتر براي استفاده از سرور هاي اختصاصي ،  در طول اين ماه براي مشتركين فعلي Ouriran كه  سرور اختصاصي دريافت كنند 15% تخفيف ويژه در نظر گرفته شده است .

   

  اين قيمتها فقط تا 20 تيرماه اعتبار دارد

  All domain name registrations are subject to the terms of our Services Agreement, located here.

  Our email messages are intended to keep you informed of new promotions and services as they become available. As the subscriber of ouriran we need to send this this newsletter to keep you updated about our system.

  ارزيابي مطالب مورد اشاره در اين خبرنامه    

     خوب   متوسط     ضعيف