If you can not read this email in Persian, please click here.

 

شماره 8 - 2004

پیشگفتار

 با سلامي گرم به شما دوستان و همكاران. در ماه گذشته ما سرور اصلي Email   را ارتقا داديم و در ابتداي كار سرور ايميل جديد  با كندي محسوسي مواجه بود. بهرحال با پشتيباني شركت Rockliffe سازنده اين سرور، مشلات حل شده اند. قسمت جديدي رو كه ما براي پبشگيري هاي بعدي اضافه كرديم چك كردن سايز ميل باكس ها و دادن اخطار به كساني است كه ايميل هاي زيادي رو در سرور نگه داشته اند. لطفا به قسمت Mailadmin سايت خود بريد و اندازه ميل باكس هاي موجود در دامنه خود را به مقدار در نظر گرفته شده نزديك كنيد  و نكته بعدي اين است كه اندازه ميل باكس ها روزي يك بار چك ميشوند و Update ميشود.

معرفی امکانات  Ouriran  و پرسش  متداول
 •  
 • جدیدترین اخبار کامپیوتری کانادا و ایران
 •  
 • سرويس هاي ويژه
 •  
 •  

  معرفی امکانات

  سرويس  SecureMailPortal - Spam and Virus protection


  سرويس جديدي را كه اين ماه راه اندازي كرديم سرويس Spam / Virus Protection  هست كه يك راه حل قطعي براي اسپم و ويروس هاي موجود در ايمل ميباشد . اين سرويس براي برخي از مشتركين نصب شده است و تا آخر ارديبشهت ماه براي همه دومين ها نصب ميشود. بطور خلاصه در اين سيستم جديدي يك سرور كاملا مجزا براي تشخيص اسپم و ويروس در جلوي ميل سروس اصلي قرار داده شده است و تمام ايميل هاي ورودي اول به آن سيستم وارد شده و بعد از انواع چك هاي مختلف براي درستي ايميل، آن به سرور اصلي فرستاده ميشود.

   

  با استفاده از اين سيستم ما به 4 هدف اصلي دست پيدا ميكنيم :

  1 - رسيدن ايميل ها با اطمينان از خالي بودن آنها از ويروس
  2 - جلوگيري از درصد قابل توجهي از ايميل هاي ناخاسته : اسپم
  3 - كم كردن  بار سرور اصلي بين 20 تا 25 درصد.
  4 - داشتن
  Backup MX ; كه در صورتي كه سرور اصلي يا Gateway   به هر دليلي قطع باشند، ايمل هاي ورودي به هيچ وجه امكان برگشت خوردن نخواهند داشت .

  Ouriran  اولين و تنها ارايه كننده چنين سيستمي، مطابق با آخرين تكنولوژي روز دنيا و با اين امكانات در سطح ايران است. اطلاعات كاملتر مربوط به اين سرويس در سايت Ouriran  قرار داده شده است. و همچنين در قسمت  Hosting Tour  به صورت دقيق توضيح داده شده است :

  Farsi : http://ouriran.com/farsi/mailgw.cfm
  English : http://ouriran.com/mailgw.cfm

   
   

   

     

  اخبار

   

  ویروس "نت اسکای وی" نیازی به فایل پیوست ندارد!

  خطرناکترین نمونه ویروس (کرم) نت اسکای بنام Netsky.v هفته گذشته در اینترنت پخش شد و این درست مصادف با زمانی بود که مشکلات برادر دیگر او یعنی Netsky.w تازه دردسرآفرین شده بود.

  این نمونه جدید دیگر برای فعال شدن نیازی به باز کردن فایل پیوست ندارد و از یک نقطه ضعف داخل اینترنت اکسپلورر بنام Object Data Execution vulnerability برای فعال شدن سود میجوید. نقطه ضعفی که در اکتبر 2003 شناخته شد و مایکروسافت یک Patch هم برای آن ارائه کرد.

  تمام مصرف کنندگان outlook و outlook express که این Patch را نصب نکرده باشند در معرض خطر قرار دارند. در این حالت فقط کافیست تا وقتی نامه را میخوانند و یا آنرا مرور کنند روی لینک داخل نامه کلیک کنند تا ویروس فعال شود.

  استفاده از تکنیک بدون پیوست اولین بار در مارچ و توسط کرم بیگل بکار گرفته شده بود.

   

  ناکامی مایکروسافت

  سه برنامهُ تصحيح كننده اي كه مايكروسافت روز سه شنبه و براي پوشاندن 20 حفرهُ امنيتي در محصولات متنوع مايكروسافت منتشر كرده بود، كاربران را عصباني كرد. كاربران مي گفتند كه اين شركت در حل مشكلات مداوم امنيتي ناكام مانده است.
  به گزارش بخش خبر سايت IRITN.com ، به نقل از ComputerWorld، يكي از بزرگترين برنامه هاي تصحيح كننده اي كه تا امروز منتشر شده است براي بستن چندين حفرهُ مهم در محصولات مايكروسافت از Windows NT 4.0 تا نگارش 64 بيتي ويندوز سرور 2003 و نيز چندين نسخه از برنامهُ ايميل Out look express كه تحت تاثير قرار گرفته است ، بوده است.  يكي از اين برنامه ها 14 حفره و ديگري 4 حفرهُ ديگر را ترميم مي كند .  مدير امنيت جهاني شركت Thermo Electron خاطر نشان كرد:" ما بي نهايت از حجم بالاي آسيب پذيري و برنامه هايي كه مايكروسافت منتشر كرده است نگران هستيم و اين بر خلاف آن چيزي است كه آنها مي گويند."  واقعيت اين است كه حتي محصول جديد مايكروسافت يعني ويندوز سرور 2003 هم مشكل دارد.
   

  اثر انگشت  در ایمیل
  سايت Everyone.net ارايه دهنده سرويس ايميل میگوید برنامه جديدي براي حفاظت کاربران ايميل در مقابل يکي از اثرات جانبي طاعون اسپم نوشته است: پيام هاي برگشتي (Bounced Message) !
  اين شرکت مي گويد يک سرويس پيشرفته حفاظت از ايميل موسوم به توتال پروتکشن 2 به راه انداخته که دربرگيرنده يک فناوري جديد به نام اثر انگشت ايميل (Email Fingerprint) است .
  اين فناوري مي تواند سيل پيام هاي برگشتي را که هرزنامه نويسان از طريق رهگيري آدرس ايميل شما يا به کمک کرم هاي ايميل ارسال مي کنند را متوقف کند.
  اين نرم افزار پيش از ارسال نامه الکترونيکي توسط شما يک پسوند به عنوان نامه مي افزايد که حاوي امضايي منحصربه فرد است. اين امضا به وسيله يک کليد رمزگذاري متقارن و بر اساس همان فناوري شناسايي هويت کاربر يا مهر زماني (Time Stamp) ايميل به وجود مي آيد. اگر ايميلي واقعا برگشت بخورد ، آن پسوند در عنوانش محفوظ مي ماند و سايت Everyone.net مي تواند در ميان پيام هاي برگشتي به دنبال آن امضاي خاص بگردد تا ببيند آيا واقعا آن ايميل، يک نمونه ارسالی از کاربران خودش است يا اسپم، کرم يا ويروسي که آدرسهاي اين سايت را هک مي کنند.
  "وين لوييس" مدير فناوري اين سايت مي گويد: هدف اين است که توفان هاي پيام هاي برگشتي را متوقف سازيم. ما با "اثر انگشت ايميل " مي توانيم با اطمينان صد در صد بگوييم که آيا يک پيام خاص ( با آن امضا) از سيستم ما خارج شده يا خير.  "جان لوين" از پژوهشکده گروه ضربت ضد اسپم اينترنت مي گويد که پيام هاي برگشتي معضل بزرگي است. وي که يک سرويس ضد اسپم به نام Abusenet را اداره مي کند ، روزنامه بين 10 هزار تا 20 هزار پيام برگشتي را دريافت مي کند ولي بعيد ميداند "اثر انگشت ايميل" بتواند به حد قابل اطميناني مانع از دريافت اين نوع هرزنامه ها شود.  "لويين" ميگويد اگر برنامه اي" اثر انگشت ايميل" را حذف کند يا تغيير دهد، آنگاه سرورهاي Everyone.net قادر به شناسايي يک پيام واقعا اصيل نيستند.

   

  افزايش ميزان حملات از طريق مرورگرها

  آي تي ايران میگوید جديدترين تحقيقات در زمينه امنيت در عرصه فناوري اطلاعات نشان مي‌دهد كه ميزان حملات اينترنتي از طريق مرورگرها (Browsers) رو به افزايش است.
  براساس تحقيقات سالانه انجمن صنعت فناوري محاسبات كامپيوتري در زمينه امنيت IT ميزان حملات از طريق سايت‌هاي مخرب و حملات مرتبط با ایمیلها حدود يك چهارم بيشتر از سال‌هاي قبل افزايش يافته است. تنها در سال 2003 حدود 36.8 درصد از شركت‌ها اعلام كرده‌اند كه در شش ماه پاياني سال مذكور در حين گشت‌وگذار در اينترنت و از طريق مرورگرهای خود مورد حمله واقع شده‌اند.  براساس اين گزارش، حملات انجام شده از سوي كرم‌ها و ويروس‌ها همچنان در صدر خطرناك‌ترين تهديدهاي اينترنتي قرار دارند.  اگرچه رقم اين حملات از 80 درصد در سال گذشته به 68 درصد در سال جاري كاهش يافته است اما براساس آمار، ميزان حملات از طريق مرورگرها افزايش نگران‌كننده‌اي داشته و از اين بابت كاربران خانگي در بدترين وضعيت قرار دارند.

   

     

   

  سرویسهاي ویژه

  براي تشويق بيشتر مشتركين براي استفاده از اتصال هاي امن  SSL ،  در طول اين ماه براي كساني كه هوست خود را از شركت ما گرفته باشند و سرويس  SSL  را به سرويس هاي خود اضافه كنند، هزينه نصب دريافت نخواهد شد .

   

  اين قيمتها فقط تا 30 ارديبهشت ماه اعتبار دارد

  All domain name registrations are subject to the terms of our Services Agreement, located here.

  Our email messages are intended to keep you informed of new promotions and services as they become available. As the subscriber of ouriran we need to send this this newsletter to keep you updated about our system.

  ارزيابي مطالب مورد اشاره در اين خبرنامه    

     خوب   متوسط     ضعيف