If you can not read this email in Persian, please click here.

 

شماره 3 - 2003

پیشگفتار

از سال 1998 میلادی، Ouriran اقدام به عرضه سرویس و خدمات Hosting سایتهای وب را به همراه نگهداری آنها  آغاز نموده است. بعد از گذشت یکسال از آغاز این فعالیت، با گسترش خدمات خود پا به ورطه Dedicated Server گذاشت و انواع سرویسهای اینترنتی را به مشتریان خود عرضه کرد. Ouriran، با گشایش دفترهای اداری خود در تهران و تورنتو کانادا توانست ضمن پوشش دادن داخلي به شهر بزرگی چون تهران، مشهد، تبريز،اصفهان و  سایر نقاط  جهان را نیز مورد توجه قرار دهد و از این راستا عملا وارد یک بازار بین المللی شده و به همكاري مطمين براي شركتهاي كوچك و بزرگ تبديل شده است.

معرفی امکانات  Ouriran  و پرسش  متداول
 •  
 •  معرفی سرویسهای ویژه ماه در Ouriran
 •  
 • جدیدترین اخبار کامپیوتری کانادا و ایران
 •  
 •  

  معرفی امکانات

  اختصاصي سازي سيستم پست الكترونيك  - 1

  يكي از امكانات منحصر به فرد و كاربردي Ouriran امكانات اختصاصي سازي و داشتن لوگوي خودتان بر روي سيستم پست الكترونيك (mail.domain.com )  بجاي لوگوي پيش فرض  Securemailportal است . براي اين منظور كافي است كه به صفحه مديريتي ميل وارد شويد (  Mail.domain.com/mailadmin ) و روي انتخاب ها بر روي  Customization كليك كنيد. در آنجا ميتوانيد لوگوي شركت خود را بجاي لگوي پيش فرض  Upload  كنيد .

   

   

  پرسش متداول

  سرور هاي شركت روند تازه Ouriran كجاست و فرق شما با ديگر سرويس دهندگان ايراني چيست ؟ 
   

  Ouriran داراي سرور روم اختصاصي خود داخل ديتاسنتر  GT Group Telecom  در تورنتو كانادا ميباشد.  اين سرور روم در رده بهترين ديتاسنترهاي جهاني است و متصل به شبكه فيبرنوري  GT ميباشد. اين يكي ار اساسي ترين تفاوت هاي ما با بقيه سرويس دهندگان ايرانيست كه ما سرور هاي خود را از شركت ديگري اجاره نميكنيم و متخصصين  از نزديك سرور  مشغول سرويس دهي هستند. براي اطلاعات بيشتر راجع به  Data Center ما لطفا اينجا را كليك كنيد .  در صورتي كه شما و يا همكاران شما تمايل و امكان بازديد از اين  Data Center را داريد لطفا با ما تماس گرفته تا هماهنگي لازم به عمل آيد.

  اخبار

  مایکروسافت و گوگل - رفیق یا رقیب؟
   

  این فقط وال استریت نیست که جذب گوگل شده است، مایکروسافت نیز در پی آن است. گوگل، بزرگترین موتور جستجوی محیط وب در حالی که با بانکداران برای آماده سازی اولیه عرضه عمومی خود برای فروش نشستهایی دارد، قرار ملاقاتهای دیگری را نیز تنظیم کرده است، این قرارها در راستای همراه شدن با مایکروسافت مطرح است و حتی از آن بالاتر مسئله حل شدن آن در مایکروسافت مورد بحث است. میگویند بيل گيتس حاضر است در قبال خريد گوگل چك 25 ميليارد دلاري بكشد و بيل گيتس اعلام كرد گفتگوهايي را جهت خريد اين موتور 5 ساله با صاحبان آن آغاز كرده و حاضر است بين 15 تا 25 ميليارد دلار بابت آن هزينه كند. براساس گزارش منتشره در نيويورك تايمز ظرف 2 ماه گذشته ملاقاتهاي موفقيت آميزي در اين زمينه بين مديران اجرايي دو شركت به وقوع پيوسته است.
   

  آخرین کرم اینترنتی MiMail.c
   

  متخصصین کامپیوتری امروز اعلام کردند که یک کرم E-mail بسیار قدرتمند که به آرامی در حال گسترش است، یوزرهای شرکتی و خانگی را تهدید میکند.

  کرم MiMAil.c از خانواده نمونه ای است که آگوست حمله کرده بود و خود را بشکل پیامی از طرف یک کارمند بخش تکنولوژی شرکتی کامپیوتری برای شما ارسال میکند. این کرم با Subject ی بشکل "Our Private Photos" به شما میرسد. متن نامه به شما قول یک سری عکس را میدهد به شرط آنکه فایل ZIP پیوست را باز کنید. اگر فایل را باز کنید، کرم با اقدام به ارسال پیام برای آدرسهایی که در کامپیوتر آلوده شده یافته، خود را گسترش میدهد.

  این کرم سپس سعی میکند تا با ارسال تعداد بسیار زیاد دیتای بیخودی به وب آدرسهای DarkProfits که یک سایت طرفدار بازی است اقدام به فلج کردن آن میکند.

  یکی از وجوه تفاوت این کرم، استفاده آن از فایل ZIP است که پاهایی درازتر نسبت به EXE دارد و قدرت نفوذش بالاتر است. بسیاری از شرکتهای بزرگ که روی محیط اینترپرایز هستند جلوی فایلهای پیوست قابل اجرا مانند EXE را میگیرند اما به پیوستهای ZIP کاری ندارند.

  این کرم حتی آدرسی که از آن ارسال میشود را هم عوض میکند و همیشه از طرف James و همان Domain خودتان برایتان ارسال میشود. پس به آن اعتماد میکنید.

   

  ويروس اینترنتی Sober در کمین شماست

   

  بعضی از موضوعاتی که SOBER نامه اش را طی آن برایتان میفرستد

  New internet virus
  You send spam mails Worm
  Sorry, Ive become your mail
  Viurs blocked every PC Take care
  New Sobig-Worm variation please read
  A worm is on your computer!
  Surprise
  Back At The Funny Farm
  I love you I'm not a virus

   

  شرکت های توليدکننده نرم افزارهای ضدويروسی هشدار می دهند که ويروس تازه ای به نام 'سوبر' (Sober) که به سيستم عامل ويندوز حمله می کند به سرعت در اينترنت در حال گسترش است.

  اين ويروس در پايان هفته ظاهر شد و به خاطر آسيب پذيری بسياری از نسخه های ويندوز به سرعت درحال تکثير است.

  تصور می شود اين ويروس به رايانه های بسياری آسيب رسانده باشد چرا که يک نسخه از آن به شکل يک برنامه ضدويروس ظاهر می شود.

  اين ويروس همچنين سعی می کند با استفاده از زبان های آلمانی و انگليسی برای توضيح موضوع نامه های الکترونيکی (ايميل) و تغيير نام فايلی که حاوی ويروس است پنهان شود.

  اين ويروس پس از آلوده کردن يک دستگاه رايانه، خود را به تمامی آدرس های موجود در آن ارسال می کند.

  کليه سيستم های عامل ويندوز 2000، 95، 98، ام ی، ان تی، سرور 2003 و اکس پی در مقابل سوبر آسيب پذير هستند.

   

  سرویس ویژه

  تمامي شركتهايي كه هم اكنون ميزباني وب آنها به عهده  Ouriran است و تمايل به داشتن سرور اختصاصي براي سايت خود هستند ، ميتوانند از  15٪ تخفيف ويژه مشتركين فعلي استفاده كرده و فقط با 160،000 تومان در ماه  داراي سرور اختصاصي خود باشند . براي اطلاعات بيشتر راجع به سرورهاي اختصاصي لطفا اينجا را كليك كنيد. 

  اين قيمت فقط تا 30 آبان ماه اعتبار دارد

  All domain name registrations are subject to the terms of our Services Agreement, located here.

  Our email messages are intended to keep you informed of new promotions and services as they become available. As the subscriber of ouriran we need to send this this newsletter to keep you updated about our system.

  ارزيابي مطالب مورد اشاره در اين خبرنامه    

     خوب   متوسط     ضعيف