If you can not read this email in Persian, please click here.

 

شماره 2 - 2003

OurIran  شروع ششمين سال فعاليتش را با شما جشن ميگيرد

پیشگفتار

تکنولوژی آنچنان سریع به پیش میرود که جای هرگونه سکون و یکنواختی را از بین برده است. OurIran در این راستا با فعالیتی 5 ساله توانسته با توجه به نزدیکی به منابع تکنیکی دنیای تکنولوژی در منطقه امریکای شمالی، و دسترسی به پیشرفته ترین امکانات روز، آنها را مطابق نیاز شما تنظیم و در اختیارتان قرار دهد. اینک ششمين سال فعالیت خود را با ارئه این خبرنامه در ایجاد ارتباط با شما آغاز میکنیم و امید داریم تا بتوانیم سالهای بیشتری در ارائه خدمات به شما فعال باشیم. ما همچنان مشتاق آن هستیم تا توانمندیهای خود را مطابق نیازهای شما نیز به روز کنیم. لذا با دریافت و بررسی این خبرنامه ها انتظار داریم تا این فرصت دست دهد که بتوانیم نقطه نظرات شما را نیز دریافت کنیم و ارتباطی دوطرفه و تنگاتنگ برقرار سازیم.

این خبرنامه که بصورت مرتب و هفتگی برایتان ارسال خواهد شد، حاوی مطالب زیر است:

 معرفی امکانات Ouriran و پرسشهاي متداول

جدیدترین اخبار کامپیوتری کانادا و ایران

 معرفی سرویسهای ویژه  در Ouriran

معرفی امکانات

پشتیبانی آن لاین - مشکلات فنی خود را وقتی آنلاين هستید به ما اطلاع دهید

تکنولوژی روز دنیا اینک بهمراه توانمندی OurIran درخدمت شماست و توانسته یکپارچه، امکان دسترسی به مشاور فنی آن لاین را دراختیارتان قرار دهد. بدین صورت هنگامی که آن لاین هستید میتوانید روی آیکون عکسی که مشاهده میکنید، کلیک نمائید تا وارد یک چت یک به یک با قسمت سرویس OurIran شوید. آنگاه تنها باید ضمن مشخص کردن چند مشخصه، منتظر شوید تا اولین اپراتور فنی به شما پاسخ گوید. ما با چندین اپراتور آماده ي پاسخگويي به  سوالات  شما در رابطه با خدماتمان هستيم.  اين سرويس بيشتر براي بعد از ساعات اداري تنظيم شده است و در ساعات اداري، دفتر اين شركت همچنان پاسخگوي سئوالات شما ميباشد.

 

پرسش متداول

     چيست ؟  Securemailportal.com  

سرويس Securemailportal.com توسط  Ouriran راه اندازي شده است و ما بواسطه آن، چند هدف را دنبال ميكنیم . اول اينكه اين اسم به عنوان يك اسم واسط بين Ouriran ، مشتريان و نمايندگان فروش خود است. به اين ترتيب به رابطه قوي بين Ouriran و نمايندگان فروش كمك كرده و براي استفاده كننده  مشخص نميگردد كه اين سرویس، يكي از سرويس هاي Ouriran  است .  دوم اينكه  ما در Securewebportal  برنامه ميل سرور را كاملا مطابق نيازهاي مشتريمان تنظيم كرده ايم .  بطور مثال فرستادن و گرفتن ايمیل به زبان كاملا فارسي و ده ها زبان ديگر با استفاده از تكنولوژي Unicode  ، كه بهترين مدل فارسي سازي روز ميباشد. در آخر اينكه  تمام اطلاعات رد و بدل شده بين شما و  Securemailportal به صورت  SSL 128 bit ، كاملا محرمانه ميباشد كه اين استاندارد بهترين ميزبانان وب دنياست. با اين جوانب،  Ouriran عنوان تنها شركت ايراني ميباشد كه سرويس ميزباني خود را همراه با ايمیل فارسي و به صورت  SSL ارايه ميدهد. 

 

اخبار

ویندوز موبایل 2003 در جیتکس 2003 - مایکروسافت اقدام به ارائه ویندوز موبایل 2003 خود در نمایشگاه جیتکس 2003 نموده است. این OS که جدیدترین نمونه معرفی شده از طرف مایکروسافت میباشد، نسخه تکمیل شده ویندوز موبایل 2002 است که مشخصهایی بهتر و قدرتمندتر دارد. علاوه بر قدرت بیشتر در این OS ، امکان پشتیبانی ار شبکه بیسیم نیز بدان داده شده است تا بتوان از Wi-Fi سود جست. ویندوز موبایل 2003 ویژه Pocket PC ها، این امکان را برای شرکتهای سخت افزاری، نرم افزاری و بیسیم فراهم آورده تا با ارائه قدرتهای جدید، زندگی بهتری را به مردم تقدیم کنند. مایکروسافت گفته که در جیتکس 2003 با نصب یک نمونه از این دستگاه در غرفه خود، این امکان را به بازدیدکنندگان داده است تا سخت افزار راه اندازی شده با ویندوز موبایل 2003 را از نزدیک ببینند.

اشتباه انگشتها، VeriSign را پرترافیک کرد - طبق نتیجه اعلام شده از طرف ComScore Media Metrix در روز سه شنبه 21 اکتبر، VeriSign موفق شده تا برای ماه سپتامبر در ردیف 50 شرکت تراز اول اینترنتی امریکا درآید. سیستم جنجال برانگیز Site Finder این شرکت که با هر اشتباه تایپی یوزرها در تایپ آدرس وب سایت مورد نظر خود، بلافاصله آنها را به سایت خود رهنمود میشود، VeriSign را از ردیف 135 در ماه آگوست به ردیف 11 در ماه سپتامبر ارتقا داده است. این جهشی فوق العاده است ضمن آنکه اگر بدانیم Site Finder در 15 سپتامبر نصب شد. معمولا بعضی عوامل خارجی یا داخلی در ارتقا مقام یک سایت نقش دارند. در مورد VeriSign باید گفت این عامل داخلی و همان Site Finder بوده است. طبق این گزارش، VeriSign  در ماه سپتامبر تعداد 31 میلیون یوزر یونیک نشان میدهد که معادل 540 درصد افزایش نسبت به ماه قبل است! این تغییر بسیار غریب است. بحث اصلی درباره SiteFinder البته این بود که این سیستم باعث سردرگمی سیستمهای ضد اسپم و سایر یوتیلیتی های شبکه میگردد.

آفیس 2003 - تازه ترين نسخه از برنامه محبوب 'آفيس' شرکت مايکرسافت، به کاربران امکان می دهد تا نامه های الکترونيکی (email) را بفرستند که خودشان در زمان تعيين شده از بين خواهند رفت. بی بی سی در باره این نرم افزار میگوید: عرضه اين برنامه به منظور افزايش امنيت نرم افزارهای مايکروسافت صورت گرفته است. مايکروسافت می گويد که کاربران با برنامه جديد خواهند توانست تعيين کنند که چه کسانی امکان خواندن پيام الکترونيکی را داشته باشد و همچنين می توانند از ارسال مجدد نامه ها به ديگران (forwarding) يا چاپ آنها جلوگيری کنند. مايکروسافت می گويد "آفيس 2003" که روز سه شنبه (21 اکتبر) عرضه شده است، به کاربران امکان خواهد داد تا نامه های الکترونيکی خود را "زماندار" کنند يعنی نامه ها پس از مدت مشخص شده، خودبخود حذف خواهند شد. البته سازمان هايی که بخواهند از اين برنامه استفاده کنند ممکن است با مخالفت قانونگذاران مواجه شوند. در آمريکا، از بين بردن نامه های الکترونيکی جرم سنگينی است که اف بی آی به آن رسيدگی می کند. سنگينی اين جرم در حد ريز ريز کردن اسناد است. در سال های اخير در آمريکا و بريتانيا، چندين کارشناس و حتی مقام دولتی به دليل ارسال نامه های الکترونيکی غيرمجاز تنبيه يا از کار خود برکنار شده اند. آفيس 2003 همچنين شامل برنامه ای برای محافظت از اطلاعات محرمانه است که در "اکسل" يا "ورد" نگهداری می شود.

شاخ دراز مایکروسافت (Longhorn) - شاخ دراز یا Longhorn بعنوان سیستم عامل جدید مایکروسافت قرار است 2 سال دیگر عرضه شود. مهمترین مشخصه ای که شاخ دراز را متمایز میکند سیستم ذخیره دیتای آن بنام WinFS است. مایکروسافت میگوید: WinFS جایگزین NTFS نیست بلکه در کنار آن کار خواهد کرد و بعبارتی از NTFS استفاده میکند. مشخصه بعدی، قابلیت Querying از دیتابیس SQL Server Relational میباشد. نمونه شاخ دراز دسک تاپ، تا سال 2005 یا 2006 عرضه میشود. بنا به خبرهای رسیده، مایکروسافت روی نمونه هایی از Visual Studio.Net ، SQL Server Database (که تا نیمه دوم 2004 آماده میشود) ، سرویسهای وب Indigo و سیستم نمایشی گراقیکی Avalon هم کار میکند که هر دوی اینها در Longhorn عرضه میشود.

 


 

سرویس ویژه

 

 به مناسبت آغاز ششمين سال فعاليت  Ouriran  تمامي شركتهايي كه در طي اين هفته ( 3 آبان - 8 آبان  ) اقدام به گرفتن سرويس ميزباني وب كنند، سرويس آنها يك پله  ترقي مييابد . اين به معناي سودي معادل 112000 تومان براي متقاضيان سرويس سياه ميباشد.

اين قيمت فقط تا 8 آبان ماه اعتبار دارد

All domain name registrations are subject to the terms of our Services Agreement, located here.

Our email messages are intended to keep you informed of new promotions and services as they become available. As the subscriber of ouriran we need to send this this newsletter to keep you updated about our system.