? Ouriran Newsletter - No. 2 - 2006 - Iran Hosting Service

If you can not read this email in Persian, please click here.

 

شماره 2 - 2006

   


به دومين شماره خبرنامه Ouriran در سال 2006 خوش آمديد.

همانطور كه مستحضر هستيد  در روز 25 بهمن ماه و در پي يك حمله ترافيكي DoS كليه سرويسهاي Ouriran براي چندين ساعت بروي اينترنت قابل دسترس نبود كه با تلاش تيم فني شركت امكان استفاده مجدد از سرويسها در كوتاه ترين زمان ممكن ميسر شد كه جزعيات كامل آن در اطلاعيه قبلي براي شما ارسال شد.

شركت روند تازه Ouriran.com  در 8 سال گذشته نقش انكار ناشدني در روند گسترش حضور شركتها و موسسات دولتي و خصوصي ايراني بر روي اينترنت داشته است و در اين راستا همواره سعي بر آن داشته است كه با پياده سازي  روشهاي مدرن ميزباني وب در دنيا  و استفاده از بهترين روشهاي امنيتي مكاني امن و  قابل اطمينان  براي ميزباني سايت هاي ايراني باشد .  حمله ترافيكي روز 25 ماه گذشته خود دليلي مستدل بر موفقيت اين شركت بر حفظ اطلاعات مشتركين خود بود چرا كه  اخلال گران راهي براي نفوذ به سرويس هاي اين شركت نيافته و تنها با ايجاد ترافيك بيش از حد دسترسي به سرويس هاي اين شركت  را براي چند ساعتي مختل كردند.

در اين بين صدها روزنامه ، خبرگزاري، وب سايتهاي خبري و حتي صدا و سيما پوشش خبري كاملي از قطع شدن چند ساعته خطوط ارتباطي  اين شركت  داشتند و اين خود از حاكي از اهميت و گستردگي  سرويس هاي ارايه شده توسط شركت روند تازه است.
 

در اين شماره نيز امكانات جديد‘ اخبار دنياي IT و سرويسهاي ويژه اين ماه رو براي شما خواهيم داشت:

  

معرفي امکانات جديد

بخش كاربران در وب سايت جديد Ouriran.com

به تازگي بخش كاربران در وب سايت Ouriran.com تغيير كرده است.


از جمله امكاناتي كه در اين بخش اضافه  شده است:
1- دسترسي  به بخش كاربران با يك نام كاربري  و اسم رمز
2- سهولت در سفارش سرويس هاي ثبت دامنه و ميزباني وب
3- مديريت سرويس ها (ليست كليه سرويس ها - تغيير اسم رمز آنها  )
4- امكان تغيير پروفايل كاربر
5- امكان تعريف
Techincal Contact جداگانه براي هر يك از سرويس هاي ميزباني

 

اخبار

برنامه مايکروسافت براي رقابت با آي پاد

بر اساس گزارش ها مايکروسافت قصد دارد دستگاه چند رسانه اي قابل حملي را عرضه کند تا با آي پاد اپل و پلي استيشن قابل حمل سوني (PSP) به رقابت بپردازد.

گفته مي شود اين دستگاه که اکنون با نام اوريگامي (Origami) شناخته مي شود به "صفحه نمايشگر لمس پذير" (Touch-Screen) مجهز است و دستورات را با فشردن صفحه اجرا مي کند. اين دستگاه همچنين از فن آوري بي سيم براي اتصال به اينترنت بهره مي جويد، حاوي يک پخش کننده موسيقي و ويديو است و با آن مي توان بازي کرد.

يک آگهي تبليغاتي براي نسخه اوليه اين محصول و يک سايت رسمي براي اين پروژه بصورت آن لاين در دسترس است.

مايکروسافت کار روي پروژه اوريگامي را تاييد کرده اما تاکيد کرده که هيچ تاريخي براي عرضه عمومي آن تعيين نشده است.

گمانه زني ها در مورد اوريگامي زماني افزايش يافت که شرکت اپل، آي پادهاي تازه اي را با آخرين ابداعات به بازار عرضه کرد.

شرکت اپل بتازگي آي پاد هاي-فاي (iPod Hi-Fi) را ارائه کرده که دستگاه قابل حملي براي پخش موسيقي در سالن نشيمن خانه است.

اين شرکت همچنين نسخه تازه اي از رايانه هاي کوچک موسوم به مک ميني (Mac Mini) را عرضه کرده که مي توانند فايل هاي صوتي تصويري را بصورت بي سيم از ديگر رايانه هاي موجود در يک شبکه داخلي دريافت و پخش کند. 

تشريح نسخه هاي مختلف ويندوز جديد مايکروسافت

ويستا، سيستم عامل تازه ويندوز مايکروسافت، در شش نسخه مختلف عرضه خواهد شد.

سه نسخه ويستا براي کاربران خانگي ويندوز در نظر گرفته شده، دو نسخه مختلف براي شرکت هاي تجاري طراحي شده و براي کشورهاي با رشد سريع اقتصادي نيز يک نسخه جداگانه عرضه خواهد شد.

يکي از نسخه هاي خانگي ويستا امکان ضبط و نمايش مجدد برنامه هاي تلويزيوني را در اختيار کاربران قرار مي دهد.

هنوز تاريخ قطعي براي عرضه ويندوز ويستا اعلام نشده اما پيش بيني مي شود تا پايان سال ???? اين سيستم عامل تازه به بازار عرضه شود.

ويستا که در ابتداي طراحي اش با نام لانگ هورن شناخته مي شد يکي از مهمترين تحولات در نحوه نمايش نرم افزار ويندوز و چگونگي اجراي امور شبکه توسط اين سيستم عامل خواهد بود.

مايکروسافت گفته است که شش نسخه مختلف ويندوز ويستا بر اساس نيازهاي متفاوت کاربران اين نرم افزار طراحي شده اند. مايکروسافت جزئيات قيمت نسخه هاي متفاوت ويستا را تاکنون اعلام نکرده است.

نسخه هاي ويستا

ويستا بيزنس (تجاري)، نياز شرکت هايي با ابعاد مختلف را تامين خواهد کرد و در آن ابزارهايي براي اداره و کنترل رايانه هاي مختلف يک سازمان تعبيه شده اند.

نسخه هاي ويستا
ويستا تجاري
ويستا اينترپرايز
ويستا خانگي پايه
ويستا خانگي پرميوم
ويستا نهايي
ويستا آغازگر

 

ويستا اينترپرايز (Enterprise)، همه امکانات ويستا تجاري را در بردارد و علاوه بر آن نحوه رمزگذاري و امنيت داده ها در آن بهبود يافته است. اين نسخه از ويندوز واجد سيستمي بنام بيت لاکر (BitLocker) است که در صورت دزديده شدن يا گم شدن رايانه، مانع دسترسي به فايل هاي محرمانه درون آن مي شود.

نسخه ويستا بيسيک (ابتدايي) فقط براي کساني است که مي خواهند از رايانه خود براي وبگردي، ارسال و دريافت اي ميل و توليد و ويرايش متون ساده استفاده کنند. اين نسخه همچنين شامل جستجوگر فايل هاي رايانه و ابزارهاي امنيتي مورد نياز خواهد بود.

ويستا پرميوم (Premium)، نسخه ويندوز خانگي است با امکانات نسخه ابتدايي ويستا و ظاهر گرافيکي تازه اي بنام آئرو (Aero).

مايکروسافت گفته است که در اين نسخه امکانات مربوط به سامان دهي به عکس هاي ديجيتال و فيلم هاي ويديويي بهبود يافته و کاربران به آساني مي توانند به توليد و ضبط دي وي دي اقدام کنند.

رايانه هاي مجهز به ويستا پرميوم را مي توان به دستگاه هاي بازي ايکس باکس ??? نيز متصل کرد.

ويستا نهايي (Ultimate) همه امکانات نسخه تجاري و خانگي را در بردارد.

ويستا آغازگر (Starter) نسخه ساده ويندوز براي رايانه هاي با قدرت کمتري است که در اغلب کشورهاي با رشد سريع اقتصادي مورد استفاده مردم هستند.

نسخه اي از ويندوز ويستا مشخصا براي اروپا عرضه خواهد شد که با حکم اتحاديه اروپا منطبق است و فاقد پخش کننده ويندوز (Windows media player) خواهد بود.

نسخه فعلي ويندوز ايکس پي نيز در شش ويرايش متفاوت وجود دارد هرچند تفاوت اين نسخه ها در نوع دستگاهي است که بر روي آن نصب مي شوند. در مقابل، نسخه هاي متفاوت ويستا بر مبناي آنچه مردم مي خواهند با رايانه خود انجام دهند طراحي شده است.

يکي از مسئولان مايکروسافت در اين باره گفته است: "ما نمي خواهيم مردم را به خريد چيزي مجبور کنيم که همه نيازهايشان را تامين نمي کند".ابزار سايت سازي مجاني گوگل عرضه شد

گوگل نسخه اوليه ابزار تازه اي را بنام سايت ساز (Page Creator) به بسته خدمات آن لاين خود افزوده تا کاربران بتوانند بسادگي و مجاني صفحات اينترنتي شخصي خود را طراحي و منتشر کنند.

گوگل در سال هاي اخير خدمات مجاني خود را مرتبا گسترش داده و اينک پس از امکان راه اندازي وبلاگ، اين مهمترين اقدام در حوزه ميزباني سايت هاي اينترنتي محسوب مي شود.

در بيانيه گوگل در اين مورد آمده است: "در حالي که انتشار صفحات در اينترنت مي تواند پيچيده و گران باشد و مشتريان را چندان راضي نکند، ابزار سايت ساز گوگل براي کاربرد آسان در اين زمينه طراحي شده است".

اين ابزار به کاربران فعلي جي ميل امکان طراحي و ويرايش صفحات اينترنتي را "دقيقا همانطور که در اينترنت ديده مي شوند" فراهم مي کند. براي استفاده از اين ابزار کاربران نيازي به دانستن کدهاي "اچ تي ام ال" يا هيچ نوع زبان رايانه اي ديگر ندارند.

هر فرد مي تواند تا ??? مگابايت اطلاعات و تصوير را در فضايي که گوگل در اختار مي گذار ضبط نمايد.

اين ابزار به کاربران امکان مي دهد تا از ميان ?? قالب آماده و ? نوع صفحه آرايي، يکي را برگزينند و در محل هاي از پيش تعيين شده، عنوان، متن يا پانوشت صفحه را بنويسند. امکانات اين ابزار براي برقراري ارتباط ميان صفحات داخلي يا سايت هاي بيروني نيز پيش بيني شده است.

اندازه حروف قابل تغييرند، ارسال تصوير و قرار دادن آن در صفحه نيز در نظر گرفته شده است.

نرم افزار آن لاين

هر زمان کار نگارش محتوا در صفحات به پايان برسد، انتشار آن در اينترنت در آن واحد امکانپذير است. گوگل همچنين امکان مطلع کردن دوستان و آشنايان را از به روز رساني سايت تنها با فشردن يک کليک مهيا کرده است.

اوايل ماه فوريه گوگل امکانات بيشتري را به خدمات اي ميل خود، جي ميل افزوده بود که بوسيله آن کاربران مي توانند بدون نياز به نصب برنامه اي جداگانه به چت کردن با يکديگر بپردازند.

راه اندازي اين امکان آن لاين از سوي کارشناسان پاسخي به برنامه رقباي گوگل همچون مايکروسافت تلقي شده است که قصد دارد نرم افزارهايش را براي شرکت هاي تجاري بصورت آن لاين عرضه کند.

به گفته گوگل، کاربران چنان براي استفاده از نسخه اوليه اين سايت ساز هجوم آورده اند که اين شرکت مجبور شده در حال حاضر از پذيرش مشتريان تازه پرهيز کند، هرچند قرار است بزودي کار ثبت نام را از سر گيرد.

به رغم آساني طرز کار، اين ابزار هنوز از انعطاف کافي براي طراحي سايت هاي پيچيده تر برخوردار نيست، هرچند امکان ويرايش کدهاي "اچ تي ام ال" براي کاربران حرفه اي تر در نظر گرفته شده است. گوگل مي گويد به مرور امکانات اين ابزار را تکميل خواهد کرد.

 

   

 

سرویس ویژه                                                          

تخفيف ويژه براي مشتريان سرويس سرورهاي اختصاصي      

DELL Server 1
CPU:
Dual 2.4 GHz FSB : 533 Mhz
RAM: 1024MB ECC
HDD: 2x160 GB SATA
Monitoring: HTTP, FTP, DNS, 8URL
Remote HW Reboot: YES

IP: 5
OS: Windows 2003 Standard

Setup: 1,000,000 RLS
Monthly: 2,450,000 RLS


Free Upgrade to 2x250 GB SATA HDD

Free Software
SmarterMail - SmarterStats - SmarterTicket 

 

Hardware Firewall
Fortinet Fortigate 60 Firewall/IPS

Setup:
Free
Monthly:
5
50,000 RLS


            
اين قيمت فقط تا 
25 اسفند ماه اعتبار دارد


Our email messages are intended to keep you informed of new promotions and services as they become available. As the subscriber of Ouriran we need to send this this newsletter to keep you updated about our system.

ارزيابي مطالب مورد اشاره در اين خبرنامه    

   خوب   متوسط     ضعيف